همه پست‌ها

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از انتشار فراخوان طراحی یادمان شهدای آتش نشان خبر داد و گفت: به دنبال حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو و ضرورت گرامیداشت قهرمانی اتش نشان ها، این فراخوان منتشر شد.
دکتر علیزاده با بیان اینکه فراخوان طراحی یادمان شهدای آتش نشان به پاس رشادت وجان فشانی آتش نشانان قهرمان وگرامیداشت یادشهدای آتش نشان، منتشر شده است، ادامه داد: با توجه به این حادثه ناگوار، پایتخت نیازمند المان یادمانی است تا قهرمانی دلیر مردان آتش نشان همواره در ذهن شهروندانش زنده بماند.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، به منظور طراحی نماد یاد بود آتش نشان، از تمامی هنرمندان علاقمند دعوت می شود؛ طرح ها و ایده های خود را به دبیرخانه زیباسازی ارایه کنند.
او با تاکید بر اینکه در نهایت طرح برگزیده از سوی هیات انتخاب آثار، معرفی و در تهران اجرا و‌نصب می شود، گفت: در مورد محل جانمایی این المان یادمانی هنوز تصمیم گیری نشده است.

اپلیکیشن CREATE یک برنامه کاربردی، ویژه طراحان گرافیک است که در آن ابزارهای متعددی برای ایده پردازی در زمینه طراحی نظیر تایپوگرافی، اشکال، آیکون و نقاشی وجود دارد. همچنین قابلیت اضافه کردن PDF، وارد کردن تصاویر مرتبط با پروژه مورد نظر، ویرایش تصویر، طراحی با قابلیت وکتور، لایه باز بودن و امکان خروجی گرفتن آسان نیز در این برنامه وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های این برنامه وجود یک فضایی برای طراحان متعدد است که ایده ها و آثار خود را در طول پروسه انجام کار به اشتراک بگذارند. شعار اصلی این اپلیکیشن این است: “خودتان را از لپتاپ و رایانه هایتان رها کنید و همه جا طراحی کنید، به اشتراک بگذارید، راه حل دهید و دنیای گرافیک را تغییر دهید و لذت ببرید.”

گاهی انتساب قالی‌های سایر مناطق به جوشقان، موجب اختلاط و ابهام در بررسی قالی جوشقان می‌شود. لذا برای شناخت و تشخیص هویت قالی‌ها، تکنیک بافت قالی‌ها می‌توانند نشانه‌های محرزی در اختیارمان بگذارند. گره‌های این فرش‌های قدیمی به جای دربرگرفتن دو رشته تار، چهار رشته تار را (گره جفتی) در بر می‌گیرند.

 

بررسی قالی‌های جدیدتر آسان‌تر است، چرا که این قالی‌ها پس از گذشت سال‌ها بدون هیچ وقفه‌ای طرح‌های هندسی خود را حفظ کرده‌اند. در اکثر مواقع، در مرکز زمینه یک ترنج لوزی شکل را می‌بینیم که در بالا و پائین آن دو عدد گل نوک تیز وجود دارند که به طرف ریشه‌ها کشیده شده‌اند. با اینحال باید متذکر شد که قالی‌های قدیمی از ظرافت و نظم بیشتری بهره‌مندند.

موزیلا حدود شش ماه پیش اعلام کرد قصد دارد آینده این شرکت را به دست کاربرانش رقم بزند. حالا در اولین اقدام شاهد تغییر لوگو و تایپ‌فیس این شرکت به moz://a هستیم.
شرکت موزیلا که سازنده و توسعه‌دهنده مرورگر محبوب فایرفاکس محسوب می‌شود اخیراً از میان وردمارک‌های ارسال شده علاقمندان یک گزینه جالب را انتخاب کرده تا لوگوی آن را پس از تغییرات نهایی طراحان تشکیل دهد. این لوگو که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در ابتدا بسیار ساده بود و از نوشتار slab serif با فونت Courier ساخته شده بود. اما نکته جالب و هوشمندانه این طراحی جایگزین کردن ill در Mozilla با //: است که بخشی از هر آدرس اینترنتی را تشکیل می‌دهد. برای شرکتی که استفاده و توسعه اینترنت هدف آن محسوب می‌شود این طراحی ایده‌آل است و به همین دلیل موزیلا این طرح را برنده اعلام کرده است.

دوربین واقعیت‌مجازی بسیار کوچک TwoEyes VR قابلیت فیلم برداری 360 سه‌بعدی در رزلوشن 4K را دارد و سازندگان این دوربین مدعی هستند فیلم برداری با این دوربین بسیار شبیه به دید انسان است.
#VR #Virtual_Reality #AV #Augmented_Virtuality #360video

#VR #Virtual_Reality #AV #Augmented_Virtuality #360video