یکی از انیمیشن های کوتاه نامزد اسکار، مروارید (Pearl) نام دارد که سازنده آن گوگل است. این اثر یک انیمیشن ۳۶۰  درجه است و برای تکنولوژی واقعیت مجازی تولید شده است. داستان آن حول محور یک پدر و دختری است که در حال سفر از شهری به شهر دیگر و به دنبال رویاهایشان هستند. برای تماشای نسخه ۳۶۰ درجه آن حتما باید از گوشی های خود و اپلیکیشن Youtube استفاده کنید اما نسخه دو بعدی آن از طریق مرورگرهای عادی نیز قابل تماشا می باشد  ولی لذت تجربه و تماشای آن وقتی کامل می شود که شما با هدست های واقعیت مجازی آن را ببینید. البته شما می توانید در مرورگر خود با حرکت ماوس از ویژگی ۳۶۰ درجه بودن آن بهره ببرید. این انیمیشن به عنوان اولین انیمیشن واقعیت مجازی، نامزد اسکار شده است و گوگل در کنار پیکسار و دیگر نامزدهای این دوره در حال رقابت است.

شعبه مک دونالد در سوئد اخیرا به بسته بندی های خود امکان جدیدی را اضافه کرده است که شما می توانید آنها را به هدست های واقعیت مجازی (Virtual Reality) تبدیل کنید. آنها با این حرکت سعی دارند تا مارکتینگ قوی تری را با استفاده از تکنولوژی های روز ارائه دهند. این کمپانی علاوه بر این، یک بازی برای گوشی های هوشمند نیز طراحی کرده است چرا که وقتی خانواده ها برای تعطیلات خود به اسکی Sportlov در سوئد می روند همانطور که جعبه های غذا را می توانند تبدیل به هدست واقعیت مجازی کنند از بازی اسکی با تم VR نیز بهره مند شوند. پروسه تبدیل این بسته بندی ها به هدست واقعیت مجازی سعی شده به گونه ای  ساده انجام پذیرد و با چند حرکت ساده، شما یک هدستی داشته باشید که با قرار دادن گوشی های خود در آن بتوانید از آن استفاده کنید. طراحی و ایده پردازی این پروژه توسط استودیو DDB استکهلم سوئد و ساخت بازی توسط North Kingdom انجام شده است.

دوربین واقعیت‌مجازی بسیار کوچک TwoEyes VR قابلیت فیلم برداری 360 سه‌بعدی در رزلوشن 4K را دارد و سازندگان این دوربین مدعی هستند فیلم برداری با این دوربین بسیار شبیه به دید انسان است.
#VR #Virtual_Reality #AV #Augmented_Virtuality #360video

#VR #Virtual_Reality #AV #Augmented_Virtuality #360video

#VR #AV #Virtual_Reality #Augmented_Virtuality

#VR #AV #Virtual_Reality #Augmented_Virtuality