دومین دوره جشنواره برترین‌های تبلیغات ایران روز دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) از ساعت ۱۴ لغایت ۱۸ در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار خواهد شد. به گزارش روزرنگ و به نقل از ایسنا اسامی نامزدهای دومین جشنواره برترین‌های تبلیغات ایران به شرح زیر اعلام شد: بخش ویژه (اقتصاد مقاومتی) مدیریت مصرف (اصلاح […]

نوشته اعلام نامزدهای دومین جشنواره برترین‌های تبلیغات ایران اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

Duminda Perera یک طراح وب، برندینگ و هنرمند مقیم میلان ایتالیاست. او در حال حاضر روی پروژه «Clever Wordmarks» کار می‌کند؛ پروژه‌هایی که واژه‌های معمولی و ساده به لوگوهای جذاب تبدیل می‌کند. درباره او و کارهایش بیشتر بخوانیم.

 

طراحی لوگوهای جذاب با کمک واژه‌ها

سایت جستجوگر گوگل که به عنوان یکی از قوی ترین جستجوگرهای فضای مجازی شناخته شده است در حرکتی اعتراض امیز به قوانین مهاجرتی ترامپ لوگوی خود را تغییر داد .
به گزارش روزرنگ،  امروز گوگل دودل تصویری از ” فردکورماتسو” فعال حقوق مدنی و بازمانده اردوگاه جنگ جهانی دوم در ایالات متحده را در سر فصل لوگوی خود قرار داد.

” کورماتسو” یک مبارز سیاسی و حقوق مدنی اهل امریکا بود که به بازداشت ژاپنی ها در امریکا در طول جنگ جهانی دوم اعتراض کرد
او از پدر و مادر مهاجر ژاپنی در اوکلند کالیفرنیا متولد شد . او سعی کرد در گارد ملی و گارد ساحلی ایالات متحده نام نویسی کند اما به علت قومیت خود درخواستش رد شد.
در سال ۱۹۴۲ میلادی رئیس جمهور امریکا ” فرانگلین روزولت ” بیش از ۱۱۵ هزار نفر از اتباع ژآپنی را زندانی کرد .او بازداشت دسته‌جمعی ژاپنی‌ها در آمریکا به جای رفتن به اردوگاه خود را مخفی کرد و در سال ۱۹۴۲ دستگیر شد و در نتیجه، او و خانواده اش به جنگ مرکزی یوتا تا پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ فرستاده شد.
وی در سال ۱۹۹۸ از بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا جایزه نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری که عالی‌ترین جایزه غیرنظامی کشور است را دریافت کرد.
چند دهه بعد در سال ۱۹۷۶ میلادی “جرالد فورد” از ژآپنی های مقیم امریکا به خاطر چنین رفتاری عذرخواهی کرد .
۵ سال بعد  “رونالد ریگان” رئیس جمهور امریکا علت این رفتار را تبعیض نزادی بیمارگونه در زمان جنگ و فقدان رهبری سیاسی صحیح خواند .
اکنون با فرمان ورود مسلمانان و مهارجان ۷ کشور به امریکا و اعتراضات مردمی گوگل نیز با مردم همراهی کرده و تصویر نمادین این فعال مدنی را در لوگوی خود به معنی اعتراض قرار داده است .

احتمالا تا کنون درباره قانون جدیدی که توسط ترامپ رییس جمهور آمریکا وضع شده شنیده‌اید. در واکنش به این قانون هنرمندان بسیاری، طرح‌هایی رسم کرده‌اند که حاکی از نارضایتی آنهاست. در ادامه چند مورد از این آثار را جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

هنک گرین (Hank Green) یک کارآفرین، موسیقدان، مدرس، تولید کننده و ویدئوبلاگر است که بیش از هرچیزی به دلیل کانال‌های ویدویی‌ آموزشی‌اش که به همراه برادرش جان گرین برگزار می‌کنند، شهرت دارد.

روز شنبه ۲۸ ژانویه در حساب توییتر خود نوشت که هر کس در پاسخ به این  توییت یک طرح یکشد که حاوی پیامی برای حمایت از مهاجرین و پناهنده‌ها باشد من ۵ دلار به ACLU کمک مالی خواهم کرد.

ACLU یک اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا است که از آزادی بیان، آزادی مذهبی و حقوق شهروندی و … حمایت می‌کند.

او سرانجام روز سه شنبه ۳۱ ژانویه اعلام کرد که به ازای ۲,۲۱۳ اثری که به دستش رسیده، مبلغ ۱۱,۰۶۵ دلار به این موسسه کمک کرده.

“خیابان یازدهم” (۱۱STREET) نام یک فروشگاه در سئول کره جنوبی است که محصولات زیادی در دسته بندی های مختلف عرضه می کند. آنها به تازگی هویت سازمانی این فروشگاه را توسط یک تیم دیزاین کره ای به طور کامل از ابتدا بازسازی کردند تا تجربه خوشایند و بهتری را از خرید برای مشتریانشان فراهم کنند. لوگوی قبلی فقط با اشاره به نام برند یعنی ۱۱STREET به طور مستقیم فقط به “خرید” اشاره می کرده اما نوع دیزاین در لوگوی جدید (به دلیل اینکه این فروشگاه، محصولات متنوعی را عرضه می کند و همچنین رو به رشد است)  به گونه ای شده است که در هر دسته از محصولات می توان آن را استفاده کرد و به نوعی مانند یک راهنما برای مشتریان عمل می کند.

همچنین در حالت های مختلف می توان روی قسمتی از لوگو با نوشته و تصویر به بخش های مختلف این فروشگاه اشاره کرد که از آن در خیلی از موارد به درستی استفاده شده که در  تصاویر قابل مشاهده است.

«طراحی لوگو به دلیل حساسیت بالا مسئولیت سنگینی را متوجه طراح می‌کند. طراحی نماد و نشانه‌ای که معرف منشاء، شخصیت و هویت یک نهاد باشد و تمام فعالیت‌های گذشته، حال و آینده آن را نمایندگی کند، کاری دشوار است که به عقیده من نیاز به مطالعه دقت و هوشمندی فراوان دارد.
به طور کلی در فرآیند دیزاین، یک اثر خوب از تعامل مثبت هر دو طرف یعنی سفارش دهنده و طراح بر مبنای شناخت صحیح از جامعه هدف بوجود می‌آید. مسئولیت هدایت این روند به عهده طراح است که به عقیده من مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین مرحله در فرآیند کلی دیزاین است. تعریف دقیق صورت مساله، شناخت جامعه هدف، آنالیز دقیق نیازهای سفارش دهنده، تعریف زیبایی‌شناسی مبتنی بر پارامترهای موجود و … پاسخ یه این پرسش‌ها گره اصلی دیزاین را باز کرده و راه را برای خلاقیت مبتنی بر اصول هموار می‌کند. برای این مهم در وهله اول تلاش می‌کنم تا همه چیز را به دقت ثبت کنم. نتیجه این کار کلیدواژه‌های بصری محوری سفارش است که در مرحله بعد می‌بایست تبدیل به جمله شوند. از اینجا به بعد شروع به اتود کشیدن میکنم و همزمان کارها را با معیارهای بدست آمده می‌سنجم. سپس اتودها را مقایسه کرده و …»

در پست امروز روزرنگ مجموعه نشانه های « محمدعلی خفاجی» را خواهید دید که در موضوعات مختلفی طراحی شده اند. خفاجی طراح گرافیک و مدیرهنری متولد ۱۳۶۴۴ اصفهان است و هنرآموخته موسسه فرهنگی هنری قباد شیوا است.

به گزارش روزرنگ، فونت الف توسط نرم افزارى مريم منتشرشد. طراح اين فونت مهدى روندى مى باشد كه پروژه توليد آن پيشتر در روزرنگ منتشر شده بود. قلم (فونت) «الف» ثمره تلاش برای ساده خوانی است و به دلیل اندام درشتی که حروف آن دارد، برای پر کردن فضاهای خالی، و رسیدن به یکنواختی در تیترها، قابل استفاده است.
این سبک از قلم به طور خاص برای عنوان کتاب و مجله و تیتر اصلی مطبوعات، کاربرد دارد که یک قلم سیاه سنگین محسوب می‌شود.
در طراحی حروف به ساختار تایپ‌های ارزشمندی که در گذشته شرکت لتراست منتشر کرده بود، توجه شده است؛ تا با استفاده از سلیقه‌ی آنها، مورد پسند بصری مخاطبان قرار گیرد. این قلم در مسابقه گرانشان ۲۰۱۶ مقام دوم را کسب کرده است.

پوستر فیلم سینمایی «کوپال» با طراحی طاها ذاکر رونمایی شد. کوپال نخستین اثر سینمایی کاظم ملایی است که موفق شده است در مرحله انتخاب با جلب رای مثبت  اعضای هیات انتخاب به عنوان یکی از دو نماینده گروه هنر و تجربه در بخش سودای سیمرغ فجر ۳۵ حضور داشته باشد.
این فیلم درباره‌ی یک شکارچی و تاکسیدرمیست به نام دکتر احمد کوپال است که در لایه‌های زیرین قصه به مکاشفه‌ شخصیت او پرداخته می‌شود. لوون هفتوان، نازنین فراهانی و پوریا رحیمی سام در این فیلم بازی می‌کنند.

روی دکه های روزنامه فروشی و در میان ازدحام انواع و اقسام روزنامه و مجله و تنقلات، دیده و خریده شدن از سوی رهگذران بی شباهت به صحنه مسابقه نیست. طرح های جلد جذاب و تیترهای فریبنده، پیشتازان همیشگی این مسابقه اند. با پست امروز روزرنگ همراه باشید.

دنیای اطراف ما سرشار از رنگ‌های مختلف است. از نظر روانشناسی، واکنش مغز انسان به رنگ‌های مختلف، متفاوت است. در حالیکه رنگ‌های سرد به ما حس آرامش می‌دهند، رنگ‌های گرم حس هیجان و انگیزه در ما ایجاد می‌کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم از چگونگی تاثیر رنگ قرمز در طراحی وبسایت شما صحبت کنیم. با ما همراه شوید.

 

رنگ قرمز در طراحی وب

طراحان در طراحی وب از رنگ‌ها بهره می‌برند. انتخاب رنگ‌ها به تاثیری که قرار است بر بیننده داشته باشد، احساسی که می‌خواهید برانگیخته شود و واکنشی که می‌خواهید از بازدیدکننده سایت ببینید، بستگی دارد.

علمی که با تاثیر رنگ‌ها بر واکنش کاربران سرو کار دارد، روانشناسی رنگ نامیده می‌شود و در مورد این که هر یک از عناصر سایت شما چه تاثیری بر بازدیدکننده‌ها خواهند داشت، اطلاعات مفیدی در اختیار قرار می‌دهد.