ارسال شده از roozrang.com

به مناسبت ماه گرافیسم Month of Graphism در شهر اشیرول فرانسه نمایشگاهی با عنوان “Made In Japan” برگزار شده است که هنر و دیزاین ژاپن را از فشن دیزاین تا ادبیات و تصویرسازی به نمایش گذاشته است. ژاپن اینگونه شناخته شده است که آثار خود را از نگاه آوانگارد منحصر به فرد خود اما با حفظ ارزش های سنتی و مفاهیم فیلسوفانه کشورش خلق می کند. این هماهنگی میان سنت و خلاقیت بخشی از زندگی روزمره مردم ژاپن است. در این نمایشگاه همچنین به بسته بندی بندی و مجلات و دیگر بخش های بصری نیز اهمیت داده شده است. جالب است این را هم بدانید که در ژاپن لغتی برای هنرمند Artist وجود ندارد چرا که به آنها صنعتگر Artisan گفته می شود.

ماه مهربانی عنوان پروژه ای است که در روزهای پایانی تابستان عده زیادی از هنرمندان تجسمی را پای دیوار مدارس کشاند. پروژه ای به مناسبت بازگشایی مدرسه ها در مهر ماه که تا زمستان هم ادامه پيدا کرد و هنوز هستند هنرمندانی که این دیوارها را خوش طرح و نقش می کنند. پروژه امروز روزرنگ در  حوالی یکی از این دیوارها قدم می زند.

یک آرایشگاه بنام Slick که برند معتبری در این زمینه می باشد و شعبه های متعددی در کشور اسکاتلند دارد تصمیم گرفت تا تم جدیدی به تمام آرایشگاه های خود بدهد. استودیو Carig Black Design در این پروژه تعدادی تایپوگرافی برای این آرایشگاه ها طراحی کرد. بر روی دیوارهای این مغازه ها نیز پاترن هایی طراحی شد. آنها برای یونیک کردن این پروژه تمامی تایپوگرافی ها را با دست روی شیشه های مغازه نقاشی کردند چرا که این برند با اینکه استایل سنتی دارد می خواهد رویکردی مدرن را در شعبه های خود گسترش دهد.

اولين جلد از مجموعه كتاب هاى مصور  آخرين داستان، با عنوان “جمشيد طلوع١” توسط استودیو هورخش منتشر شد.

رمان مصور “آخرین داستان”، مجموعه ای سه «چرخه» ایست که در چرخه اول به قدرت رسیدن جمشید و در چرخه دوم  انحطاط وی را به تصویر می کشد. این داستان ها در حین استقلال تکیه بر وقایع انیمیشن سینمایی آخرین داستان دارند. شاید پیگیری این سری رمان ها برای مخاطبین از این جهت اشتیاق آور باشد که داستان جمشید در پایان چرخه دوم به ابتدای انیمیشن سینمایی آخرین داستان پیوند می خورد و در پی آن هماهنگ با اکران انیمیشن، چرخه سوم و پایانی که پرده از اسرار بسیاری در دنیای آخرین داستان بر می دارد منتشر خواهد شد. گفتنی است مراسم رونمايى از این کتاب ٢٧ دى ماه ساعت ١٧ الى ١٩  در شهر كتاب فرشته برگزار خواهد شد.

یکی از کمپانی های معتبر تولید کننده اتومبیل در چین به نام SAIC-GM کمپینی تبلیغاتی با کمک  آژانس تبلیغاتی Lowe Shanghai و با موضوع “رانندگان بی ملاحضه” برگزار کرده است. آنها تصمیم گرفتند که یک کمپین بسیار تاثیرگذار و کمی خشن را دیزاین کنند تا واقعا تغییری ایجاد کند چرا که در چین هر سه دقیقه یک نفر تصادف می کند و هر ده دقیقه یک نفر جان خود را به همین دلیل از دست می دهد. آنها افرادی را که بر اثر بی توجهی رانندگان به علائم و رانندگی بد صدمه دیده بودند را جمع کردند و به هر یک تابلویی دادند. سپس از آنها خواستند تا در همان محلی که تصادف کرده بودند با در دست داشتن یک تابلوی  راهنمایی و رانندگی مرتبط بایستند تا به رانندگان بگویند که “این علائم برای دلیلی اینجا وجود دارند”. این کمپین توانست تاثیر بسیار خوبی را بر جای بگذارد و جایزه شیر طلایی جشنواره کن ۲۰۱۴ را از آن خود کند

طراح صنعتی آمریکا تاکر ویمیستر (Tucker Viemeister) ، لوگویی به سبک نازی ها در واکنش به سیاست های نژاد پرستانه دونالد ترامپ (Donald Trump) طراحی کرد.
لوگو عبارتست از از حرف T که در دایره ای قرارگرفته و رنگ پس زمینه آن قرمز است که شبیه نماد صلیب شکسته که توسط نازی ها (Nazis) استفاده می شده می باشد.

« روز شکرگزاری » رویدادی است که روی گرد هم‌ آوردن اجتماع دانشگاه شیکاگو (UChicago) برای تاثیرگزاری و جمع‌آوری کمکهای مالی به منظور حمایت از دانشگاه در طی ۲۴ ساعت برای آینده دانشگاهیان، دانشجویان و تحقیقات تمرکز می‌کند.

دانشگاه شیکاگو  قصد داشت امسال این رویداد را  به روشی جدید و خلاقانه نسبت به سال‌های گذشته ترویج و تبلیغ کند. بنابراین از طراح، تصویرگر و انیماتور انگلیسی تبار الیور سین (Oliver Sin) درخواست کرد تا یک  انیمیشن با الهام از نماد UChicago و استفاده از کاراکتر یک سنجاب بنام هاچ تولید کند که در نهایت اولیور به همراه هنرمند دیگری به نام سارا بنت (Sara Bennet) این انیمیشن را تولید کردند. صدا گذاری موسیقی توسط توماس ویلیامز و نریشن آن نیز توسط  مایا تاتل انجام شده است.

عکاس آلمانی لوکاس زیمرمان (Lucas Zimmermann) بیش از دو سال است که وقت خود را صرف عکس برداری از چراغ های راهنمایی که همیشه از کنار آنها عبور می کنیم، از نگاهی سورئال و جالب، کرده است. او نیمه شب ها به خیابان های خواب آلود شهر خود می رفته و سعی می کرده از این چراغ های عادی، اثری جدید بیافریند. او نورهای قرمز، سبز و زردی که از این چراغ ها ساطع می شوند را طوری عکس برداری کرده که فضای آن خیابان رمزآلود و غیرمعمول به نظر آید. ترکیب رنگ نورها با هم نیز به گونه ای شده است که نوعی رنگین کمان در شب را تشکیل داده است

شانتی اسپارو (Shanti Sparrow) طراح گرافیک استرالیایی است که در رده بیست و هفتم لیست ۳۳ نفری طراحان برتر زن جهان در کنار پائولا شر، جسیکا والش و جینگ ژانگ قرار دارد. او از سال ۲۰۰۹ طراحی حرفه ای را به عنوان تصویرگر و طراح گرافیک در استرالیا آغاز کرده است و در حال حاضر به عنوان یک طراح freelance در استودیو شخصی خود به نام Communication Bug در سیدنی فعالیت می کند. او عقیده دارد که حشرات، موجودات خلاقی هستند که راه حل های جالبی می سازند و بسیار می توانند برای ما الهام بخش باشند.

اسپارو به شدت به کار خود علاقه مند است و سعی دارد همیشه در انجام پروژه هایش با ایجاد جنبه های متفاوتی از دیزاین با مخاطب ارتباط برقرار کند. او در زمینه های مختلف گرافیک از جمله هویت بصری، صفحه آرایی، پوستر، تایپوگرافی و بسته بندی با کمپانی های متعددی کار کرده است که در ادامه می توانید مجموعه ای از آثار او را ببین