ارسال شده از roozrang.com

سه آژانس تبلیغاتی واقع در آلمان به نام های تیم کِی‌ام اس (KMS Team)، بلک‌اسپیس (Blackspace) و استریک پانت (Strichpunkt) بخشهای مختلف هویت بصری شرکت آئودی (Audi) را با همکاری یکدیگر تکمیل و قوانین جدیدی برای آن تدوین نمودند. تمرکز این طراحی بر روی توسعه و آماده‌سازی یک راهنمای (Guideline) جامع برای […]

نوشته هویت بصری جدید شرکت Audi اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

اگر خودروی شما خیلی کثیف و خاک‌گرفته باشد، شاید تا حالا تجربه کرده باشید که افرادی با انگشت کشیدن روی آن نوشته باشند: لطفا من را بشویید! اما شاید اگر شما در مسکو بودید، منظره خیلی جالب‌تری را می‌دیدید! قضیه از این قرار است که یک طراح روسی به نام […]

نوشته خلاقیت هنرمند روسی برای صاحبان خودروهای کثیف اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

هلن ماسل وایت (Helen Musselwhite) طراح و تصویرساز بریتانیایی تبار، تصویرسازی‌هایی با تکنیک کاغذ و مقوا خلق کرده که با برش و قرار دادن آنها روی هم، بعد سوم را نیز به آنها اضافه کرده است. هلن درباره‌ی کار خودش می‌گوید: « بسیاری از الهامات من در اين محموعه برگرفته […]

نوشته تصویرسازی‌های کاغذی و سه بعدی اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

«هنر تصویر گری از آن جهت که خود را بیان گر ایده ها، روایات و القا گر مفاهیم گوناگون  می داند، همواره بهره مند از عناصر بصری و زبان تصویر، توانسته است خود را در زیرشاخه ای ما بین هنر های کارکردگرایانه وغیر کاربردی جای داده و با سرگردان سازی  […]

نوشته گزیده آثار نمایشگاه گروهی «رو به نگاه من» اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

« پروژه حاضر با تمرکز بر روی اکولوژی انجام شده ولی نه به صورت مستقیم بلکه در قالب یک قصه.
ایده‌ی کار این بود که بچه‌ها را نسبت به طبیعت حساس کنیم و حیوان‌هایی که اصولا زیاد محبوب نیستند را به آن‌ها معرفی کنیم.

کمپانی وکام (Wacom) برندی که میان هنرمندان بسیار شناخته شده است به تازگی قصد دارد محصول جدید خود را روانه  بازار کند. پیشترنام این محصول ۱۳HD  Cintiq یا همان مانیتور قلمی نام داشت اما حالا جایگزینی برای خود پیدا کرده است که Cintiq Pro نام دارد. این محصول که در کنفرانس Adobe چند هفته پیش معرفی شده بود یک مانیتور-تبلت می باشد و در دو مدل ۱۳ و ۱۶ اینچ روانه بازار می شود. این مدل به عنوان یک مانیتور دوم به لپتاپ و یا رایانه های شخصی متصل می شود و می توانید با قلم مخصوص آن Wacom’s Pro Pen 2 طراحی کنید. بنا به گفته سازنده، این قلم ۴ برابر حساسیت بیشتری نسبت به قلم قبلی که در Cintiq 13HD استفاده می شد را دارد و همینطور این قلم دیگر نیاز به باتری ندارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به اتصال ساده آن به لپتاپ یا رایانه های شخصی اشاره کرد که تنها با یک درگاه USB اتصال برقرار می شود. همچنین کیفیت تصویر Ultra HD با رزولوشن بیشتر و رنگ های دقیق تری می باشد. این مدل، طراحی ظریف تری دارد و دکمه های روی صفحه آن حذف شده اند و وزن آن کاهش یافته است و به جای آن یک پنل حاوی ۱۷ دکمه به آن اضافه شده است. Cintiq Pro 13 با قیمت ۹۹۹ دلار و مدل ۱۶ اینچ آن با قیمت ۱۴۹۹ دلار در ماه ژانویه امسال در دسترس قرار می گیرد که می توان این را با توجه به قیمت رقیب محصول جدید Del که چندی  پیش معرفی شد حساب کرد.

« شروع کار اغلب برای من با کششی آنی به یک موضوع شروع می شود. مثلا لذتی که چای خوردن با یک دوست برای من دارد وسوسه ام می کند که یک تصویر برای نمایش این حس بکشم. 

طراح چینی یی می ژیائوژین (Yi Mi Xiaoxin) طرح بسته‌بندی جدیدی برای کمپانی تولید کننده برنج  ژیائوتوانیان (xiaotuanyuan)  طراحی کرده است. او در این طرح ها با استفاده از رنگ‌های شاد و قرار دادن آن در پس‌ زمینه ای سیاه رنگ، سعی کرده تا توجه و نظر مشتریان را جلب کند. او همچنین عناصری را از مناطقی که برنج از آنها می‌آید در این طرحها در نظر گرفته است تا طرح بیانگر آن مناطق نیز باشد.
یی می گفته است: « این پروژه یکی از محبوب‌ترین طرح‌های بسته‌بندی برنج برای من است.»

خانه آرت‌هاوس با همکاری شرکت دون‌تون دنور(Downtown Denver Partnership)، مجموعه‌ای از کیوسک‌های هوشمند را به منظور تعامل با عابران و مسافران برای  مرکز شهر دنور (بازارچه خیابان شانزدهم) طراحی کرده‌اند.

در یک سمت این کیوسک‌ها، یک دایرکتوری دیجیتال با صفحه‌ای لمسی ارائه شده است که امکانات اطراف را فهرست و مسیرهایی را پیشنهاد می‌دهد و به سوالات متداول عابران پاسخ می‌دهد و در سمت دیگر آن، یک تبلیغات دیجیتال چرخشی وجود دارد که به صورت ماهیانه تغییر پیدا می‌کند و هزینه‌ی این کیوسک‌ها را نیز جبران می‌کند.

این کیوسک‌ها علاوه بر فراهم سازی قابلیت مسیریابی بیشتر برای عابران، توقف‌ها را نیز برای بازارگردی محدود می‌کند.

استودیو The Partners بتازگی هویت بصری ارکستر سمفونی لندن را طراحی کرده است. آنها با ساختن مجموعه‌ای از انیمیت‌های کوتاه که بر اساس حرکاتی که با موشن کپچر Motion Capture از رهبر اکستر ضبط شده است سعی کردند تا حال و هوا و تم اصلی این ارکستر را به بیان تصویری در آورند و قدرت حسی این موزیک را در رنگ، بافت و حرکت القا کنند. این مجموعه با همکاری توبیاس گرملر (Tobias Gremmler) طراح و هنرمند دیجیتال اجرا شده است. در کنار این مجموعه حرکتی، تعدادی پوستر نیز برگرفته از همین ایده که حرکت‌های رهبر اکستر در آن پیاده سازی شده را روی تایپوگرافی های این پوسترها (براساس لوگوی اصلی این ارکستر) طراحی کردند.