ارسال شده از rangmagazine.com
انتخاب یک فونت مناسب در طراحی سایت همیشه به عنوان عنصری کلیدی برای طراحان سایت مطرح بوده است. آن‌ها گاهی مجبور هستند برای انتخاب فونت مناسب طراحی سایت خود را تغییر دهند یا برای هر قسمتی از سایت از یک فونت مناسب استفاده کنند. همین مسئله خود باعث اتلاف وقت می شود و دردسرهای بسیاری را برای طراحان سایت به دنبال دارد. زیرا فونت مناسب عامل بسیاری موثری در ارائه تجربه کاربری خوب به بازدیدکنندگان یک سایت است.

«نقش غلط» ششمین نمایشگاه خط‌‌ نگاره‌های ابراهیم حقیقی است که به مدت ۲۲ روز در گالری آ برپا خواهد شد.مراسم افتتاحیه‌‌ی نمایشگاه روز جمعه پنجم آذرماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.نمایشگاه تا ۲۵م آذرماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به نشانی زیر مراجعه کنند:تهران،خیابان کریم‌خان زند،خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه‌ی اردشیر،پلاک ۷،گالری آ

طرح جلد هشت | آبان‌ماه ۹۵ | اثر: الهام منصف‌زاده

 

​​​​​​
گفت‌وگو با «راب جانوف» طراح لوگوی اپل؛ سیب گاز‌ زده‌ای که حالا سوژه‌ کارتونیست‌ها و طراحان پوستر شده، با آن شوخی می‌کنند، از آن الهام می‌گیرند، پشت ماشینشان می‌چسبانند و...
۵ سوال از ۱۰۰ طراح بخش کوچکی از پروژه‌ی یک طراح به نام «یوگنی یرمکاو» است که مصاحبه‌های بسیارکوتاهی را با طراحان مختلف (که اغلب طراح‌گرافیک هستند) انجام می‌دهد. هریک از این مصاحبه‌ها شامل پنج سؤال و جواب هستند. او از همه طراحان پنج سؤال یکسان پرسیده‌؛ سؤالات مهم، پاسخ‌های کوتاه.
امروزه به تصویر کشیدن هم‌زمان مفاهیم یک شرکت، داستان و برند آن در قالب یک لوگو و در عین حال حفظ مشخصه‌ی منحصر به‌فرد بودن آن برای طراحان دشوارتر از پیش است. بدیهی است که بسیاری از طراحان از نمادهای اسطوره‌ای استفاده می‌کنند تا از این شلوغی و آشفتگی رهایی یابند. البته استفاده از داستان یک نماد برای انتقال پیام مورد نظر هم راهکار مناسبی است. در ادامه اطلاعات مختصری در مورد سه لوگو و داستان حیرت‌انگیز نمادهایشان که کاملاً با محتوای برند مورد نظر متناقض هستند را ارائه خواهیم داد.

بیشتر ببینید