مجموعه‌ی پیش رو مجموعه ای از آیکون های خلق شده تحت تاثیر تکنولوژی های جدید و خلاقیت های آینده نگر است که به آهستگی به زندگی روزمره ی ما وارد شده اند. این سری از آیکون ها بخشی از کلکسیون Futuro Line هستند که شامل ۸۰۰ کاراکتر و سمبل منعکس کننده ی صنایع و حوزه های فعالیت انسانی می باشند. این آثار توسط استودیو بلوموا -یک گروه خلاق از افرادی که سعی دارند تصاویر، طراحی ها و عکس های زیبا خلق کنند- طراحی شده اند. آن ها با مضامین زندگی مدرن، تجارت و تکنولوژی که برای پروژه ها و اهداف مختلف مناسب و قابل استفاده هستند، محتوای مفهومی می سازند.
اُلا aleksandraniepsuj یکی از طراحان جوان لهستانی‌ است که پایه‌ی کارهایش بر اساس تصویرسازی است. او فارغ التحصیل دانشگاه هنرهای زیبای Strzeminski در شهر Lodz است و همچنین تحصیلاتش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی هنر ماتوسینوس در کشور پرتقال به اتمام رسانده است. تمرکز او بیشتر بر روی پروژه‌هایی چون پوستر، هویت بصری و اینفوگرافی است و همواره از تصویرسازی‌هایش در طراحی‌گرافیک بهره می‌گیرد. همچنین مجلات بین‌المللی تخصصی، کتاب‌های تصویرسازی کودکان و نیز کتاب‌های متن محور، بخش دیگری از سفارش‌های او را تشکیل می‌دهند. او با کمپانی‌های مهمی چون نایک، کانورس، براون و اپل در لهستان همکاری کرده و برای فستیوال‌های مطرحی چون جشنواره‌ی ادبیات سویس به نام بابل، فستیوال بین‌المللی جاز پرتقال و همچنین جشنوار‌ه‌ی گروه‌های نمایش مستقل شهری نیویورک طراحی کرده است. آثار نیپسویی در بسیاری از نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان مانند بولونیا، کوبا، آمریکا و انگلیس به نمایش در آمده و موفق به کسب جوایز متعددی شده است که از این جوایز می‌توان به کسب دو دوره جایزه‌ی مسابقات سالانه‌ی تصویرسازی آمریکا اشاره کرد.
ر طی نخستین سال‌های قرن بیستم در یکی از شهرهای کوچک آمریکای جنوبی دکتری بازنشسته که رفتاری عجیب‌وغریب و نامتعارف دارد با صراحت و قاطعیت از مداوای قربانیان یک شورش سر باز می‌زند. سالها بعد دکتر خودش را دار می‌زند. اما برای مردم انتقام‌جوی این شهر مسئله این است که آیا اجازه دهند که بر پایه‌ی رسم و آئین او را به خاک بسپارند یا بگذارند در خانه‌ای که در آن منزوی بوده بماند تا بپوسد. این مسئله از بسیاری جهات محور بسیاری از خاطره ها و بازآفرینی آنها می شود، که پارهایی از رفتار های عجیب و غریب دکتر را در خود نهفته دارد. پیرمردی نظامی که اصولاً حامی و میزبان دکتر بوده، با خشم مرد این شهر کوچک به چالش بر می خیزد و اعضای خانواده را ناگزیر می کند که مراسم خاکسپاری را انجام دهد. همان گونه که در جریان کار معلوم می شود جز تنی چند از مقامات دولتی کسی از این خشم و خروش چیزی به خاطر نمی آورد و مراسم خاکسپاری بی هیچ حادثه ای انجام می پذیرد.
تللو يكي از تراژدي هاي ويليام شكسپير William Shakespear است و به نظر مي رسد حدود سال 1603 و بر اساس يك داستان كوتاه ايتاليايي به نام سردار مغربي (مراكشي) و به قلم سينتيو Cinthio (انتشار در سال 1565)، نوشته شده باشد. اين نمايشنامه حول چهار كاراكتر اصلي مي چرخد: اتللو Othello، يك ژنرال مغربي در سپاه ونيز، همسرش دزدمونا Deasdemona، افسرش كاسيو Cassio و افسر ديگرش اياگو Iago. داستان تم­هاي متنوع نژادپرستي، عشق، حسد و خيانت را دارد و هنوز در جوامع تئاتري اجرا مي­شود و بر اساس آن فيلم، اپرا و ... نيز ساخته شده است.
ـ چرا رنجم می دهی؟ ـ چون دوستت دارم. ـ نه دوستم نداری. وقتی کسی را دوست داریم، خوشیش را می خواهیم نه رنجش را. ـ وقتی کسی را دوست داریم، تنها یک چیز را می خواهیم، عشق را، حتی به قیمت رنج. ـ پس، تو به عمد مرا رنج می دهی؟ ـ بله، برای این که از عشقت مطمئن بشوم. در فلسفه ی بارون جایی برای اینگونه استدلال ها نبود. ـ رنج یک چیز منفی است. ـ باید همیشه با رنج و درد مبارزه کرد. ـ هیچ چیز جلودار عشق نیست. ـ چیزهایی هست که من هرگز نیم توانم بپذیرم. *از متن کتاب *

این اینفوگرافیک شامل توضیح و معرفی مختصری درباره‌ی معروف‌ترین فرمت‌های تصویری و بررسی تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر و ویژگی‌های مربوط به آن‌هاست.

هم‌چنین توضیح می‌دهد،‌ در چه مورادی باید از کدام‌یک از آن‌ها استفاده کنیم.

شرکت GoPro از یک دوربین واقعیت مجازی به اسم Omni رونمایی کرده است. دوربین Omni در اصل مکعبی است که در هر سمت‌اش یک دوربین Hero4 Black قرار داده شده است. دوربین واقعیت مجازی Omni می‌توانند با استفاده از شش دوربینی که دارد، ویدیویی 360 درجه ضبط کند. سپس می‌توان ویدیوهای ضبط شده را در هدست‌های واقعیت مجازی نگاه کرد.

دیزاین در دنیای دیجیتال امروز بسیار پیچیده‌تر از دوران طراحی پوستر و مجلات کاغذی است. در شرایط کنونی طراحان باید درک عمیقی از ابعاد مختلف و متعدد دیزاین داشته باشند. «تجربه کاربری» در حقیقت طراحی تمام مواردی است که یک مخاطب در برخورد با یک برند، محصول و یا سرویس، تجربه می‌کند. از این رو طراحان از شروع تا پایان پروژه خود همواره این سوالات را از خود می‌پرسند: چه کسی؟ چه چیزی؟ چه هنگام؟ کجا؟ چرا و چگونه؟

اگر به عنوان یک طراح گرافیک می‌خواهید وارد این عرصه بشوید، مطالعه نکات ذیل به شما کمک می‌کند بدانید دقیقا وارد چه دنیایی خواهید شد.

«خاکسار» این‌بار هم به سیاق بیشتر انتخاب‌هایش برای اولین‌بار یک نویسنده‌ی جدید را به خواننده‌ی فارسی‌زبان معرفی می‌کند، سال 1992 روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز همزمان با انتشار مجموعه‌ی «پسرعیسا» درباره‌ی این کتاب نوشت: «داستان آدم‌های حاشیه‌یی که همه‌ی زندگی‌شان را باخته‌اند، اما همچنان شگفت‌زده ات می‌کند.» دنیس جانسون همان سال جایزه‌ی ملی کتاب آمریکا را با همین کتاب جمع‌وجور از آن خود کرد. دنیس جانسون به اندازه‌ی داستان‌هایش زندگی عجیبی داشته، سال 1949 در مونیخ متولد شده است، سال‌های زیادی از نوجوانی و جوانیش را در فیلیپین و ژاپن گذرانده و بعدها سر از واشنگتن درآورده است و می‌گوید: «من همین آمریکایی هستم که در داستان‌های پسرعیسا می‌بینید، همه‌ی این زندگی و تا ته ماجرا رفتن را از سرگذرانده‌ام و بعد نویسنده شده‌ام.»
گرافیک‌دیزاین، همواره همگام با توسعه فناوری و خلق نیازهای جدید، ابعاد گسترده‌تر و پیچیده‌تری یافته است. «تجربه کاربری» و «کاربردپذیری» محصول یا سرویس، مفاهیمی از پروسه دیزاین هستند که در دنیای دیجیتال امروزی اهمیت مضاعفی یافته‌اند. مفهوم User Experience (به اختصار: UX) یا همان «تجربه کاربری» به بررسی یک روش منطقی برای یک ارائه عالی در تعامل با مشتریان می‌پردازد. به عبارت دیگر، تجربه کاربری همان خاطره‌ای است که با استفاده از یک محصول در ذهن کاربر نقش می‌بندد. هدف طراحی تجربه کاربری (UX Design)، این است که خاطره‌ای خوش در ذهن کاربر نقش ببندد تا او باز هم از محصول استفاده کند.
توپور در اروپا بسیار محبوب است، اما در نقاط دیگر کمتر شناخته شده. و این در حالی است که به عنوان یک هنرمند سنت شکن، زمینه هایی که برای ارائه دیدگاه های پوچ گرایانه اش درباره جهان برگزیده بود بسیار گوناگون بودند: گرافیست، بازیگر، کاریکاتوریست، نویسنده، شاعر، نمایش نامه نویس، فیلم ساز … ترلکوفسکی در آستانه‌ی بیرون ‌انداخته‌شدن از خانه‌اش بود که دوستش سایمن آدرس یک آپارتمان خالی را در خیابان پیرنه به او داد. ترلکوفسکی به دیدن آپارتمان رفت. سرایدار، که زنی بدخلق بود، ابتدا از نشان‌دادن آپارتمان خودداری می‌کرد، اما یک اسکناس هزار فرانکی نظرش را تغییر داد. بعد هم با همان قیافه‌ی قهرآمیز گفت «دنبال من بیایید.» — از متن کتاب —
کمپانی Adobe به دنبال طراحی User Experienceاست و به تازگی ابزارهایی را تحت نام پروژه Project Comet نمونه سازی کرده و یک پیش نمایش عمومی از این ابزار با نام Adobe Experience Designer CC یا به اختصار XD منتشر ساخته است. این برنامه نه تنها جایگزین همه ابزارهای موجود خواهد شد، بلکه یک برنامه سبک وزن و آسان برای استفاده طراحان رابط کاربری و تجربیات کاربر است که برای ایجاد و اتصال رابط ها با هم در وب، دسکتاپ و سیستم عامل های تلفن همراه بکار می رود. XD یک راه حل مفید برای طراحانی است که از ایجاد و اتصال رابط ها با استفاده از Illustrator، Photoshop و Dreamweaver خسته شده اند. و رابط کاربری آن برای وارد کردن و قرار دادن موجودی ها نسبت به ابزارهای دیگر قابل درک تر است. همچنین دارای برخی قابلیت های جدید بزرگ، مانند ایجاد آسان و مدیریت متعاقب تکرار گروه به نام Repeat Grids است.
مزرعه خانوادگی برادران چبوراشکینی (Cheburashkini) یک پروژه‌ی چالش برانگیز برای بازار روسی بود. برادران چبوراشکینی چهار مزرعه قدیمی را در یک منطقه بکر مسکو مرمت کرده و نژاد گاو اروپایی که تولید مثل بالایی دارد را بدانجا منتقل کردند و یک کارخانه لبنیات فوق مدرن را بنا ساختند. استودیو Ermolave Bureau که یک استودیوی طراحی گرافیک بین المللی با تخصص مزرعه را بر عهده داشت. بسته بندی محصولات لبنی در بازار روسی غالباً طبق کدهای بصری سنتی از جمله ریزش شیر و تصویر گاو و غیره صورت می گیرد. اما آنها در پروژه به جای این کار از کلمات ابتدایی محصولات به عنوان عناصر اصلی طراحی در بسته بندی این محصول استفاده کردند. آنها یک صفحه نمایش با سبک حروف sans-serif با مجموعه ای از وزنها را طراحی کردند و برای تنظیم متن از نسخه Cyrillic از فونت Euclid از مجموعه سبک حروف Swiss استفاده کردند.

بیشتر ببینید