ارسال شده از 1001boom.com

هر روز میلیون‌ها عکس گرفته می‌شود و در دنیای گسترده تصاویر گم می‌شود. مجله TIME تصمیم گرفت تا از میان این حجم گسترده عکس‌ها، ۱۰۰ عکس تاثیرگذار تاریخ را پیدا کرده و آنها را در یک مجموعه گرد هم آورد. برای جمع‌آوری این مجموعه، گروهی از کتابداران، تاریخ‌شناسان، ویراستاران عکس همکاری کرده‌اند. این ۱۰۰ عکس تاثیر گذار را در پنج قسمت برای شما منتشر می‌کنیم. 

علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری همیشه منتظر ابداعات جدید در این حوزه هستند. در سال‌های اخیر با توجه به برگزاری مسابقات متعدد، شناسایی استعدادها و شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها، شاهد نوآوری‌های جذاب بوده‌ایم. از طرف دیگر برند‌های معتبر با سرمایه‌گذاری روی طراحی دوچرخه و به کارگیری تکنولوژی‌های روز، سعی کرده‌اند همگام با رقبای خود و حتی جلوتر از آنها پیش روند. طراحی دوچرخه هوشمند یونی‌کورن محصول چنین رویکردی است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

وقتی از ترندهای دکور خانه در سال ۲۰۱۷ صحبت کردیم گفتیم که یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های سال ۲۰۱۷۷ رنگ آبی و سایه‌های آن است. در این مطلب می‌خواهیم به چگونگی استفاده از این سایه‌های رنگی در طراحی دکوراسیون خانه اشاره کنیم و نکته‌هایی کارآمد را برای شما مطرح کنیم. پس با ما همراه شوید تا با سایه‌های رنگ آبی به خانه‌تان رنگی از زیبایی و آرامش ببخشید.

بدون در نظر گرفتن نوع عکاسی پرتره (تمام قد، پرسنلی، هنری، سیاسی، تبلیغاتی، خانوادگی)، یکی از جذابیت‌های عکاسی، خلاقانه بودن آن است. درباره عکاسی خلاقانه تا کنون نکاتی را گفته‌ایم، حالا بطور خاص می‌خواهیم به عکاسی پرتره خلاقانه بپردازیم و ترفندهایی ساده اما کارآمد را برایتان بیان کنیم. پس با ما همراه شوید.

استنلی کوبریک پیش از اینکه به کارگردانی روی بیاورد، یک بازیکن شطرنج بود و ساعت‌های زیادی پارک میدان واشنگتن می‌گذراند و از همین راه نیز درآمد داشت. و او هیچ‌وقت این علاقه ویژه خود را فراموش نکرد، تا جایی که حتی در صحنه فیلمبرداری فیلم‌هایش نیز خود را با بازی شطرنج سرگرم می‌کرد و از تاکتیک‌های آن برای بازی گرفتن از بازیگران بهره می‌گرفت.

‏پس از سپری کردن اولین سال بدون کیارستمی، تصمیم گرفتم درباره او بنویسم. توصیف او به غایت کار سختی است؛ فیلمسازی که از هرگونه تکلفی به دور بود و سعی داشت آثار خود را به ساده‌ترین شکل ممکن بسازد و فیلم‌های او مملو از صحنه‌هایی ساده بود، تا حدی که برخی منتقدین او را مینیمالیست […]

نوشته به یاد عباس کیارستمی – فیلمساز زندگی و مرگ اولین بار در هزار و یک بوم پدیدار شد.

‏‏تا کنون فکر کرده‌اید که در لایه‌های زیرین یک نقاشی قدیمی چه چیزی ممکن است نهان شده باشد؟ این نقاشی هر چیزی می‌تواند باشد چه مونالیزا چه یک نقاشی دیواری. این سوال در مورد یک گرافیتی هلندی که ۳۰ سال نقاشی‌های مختلف روی آن نقش بسته بود، نیز پیش آمد. او دیوار را تراشید...

روز ۱۰ آگوست ۱۷۹۳ برابر با ۱۹ مرداد ۱۳۵۲، موزه لوور درهایش را به روی عموم مردم باز کرد. پیش از آن، بیشتر از ۶۰۰ سال بود که لوور نمادی از ثروت و قدرت و فروپاشی پادشاهی فرانسه بود. مصادره و بازسازی آنچه پیش از این یک قصر پادشاهی به شمار می‌رفت و تبدیل آن به یک موزه ملی یک ژست فرهنگی بزرگ محسوب می‌شود تا احترام و ارزشی دو چندان برای انقلاب تازه به وقوع پیوسته فرانسه برای خود به ارمغان آورد. اما چه حقایقی درباره این موزه وجود دارد که کمتر کسی از همه آنها اطلاع دارد؟ لینک را ببینید.

هر ساله هزاران فیلم کوتاه و بلند اکران می‌شوند و برای سازندگانشان شهرت و سود، یا ناکامی و ضرر به بار می‌آورند. فیلم‌های پرفروش باکس آفیس، الزاما آثار هنری خوبی نیستند و اغلب مواقع، به علت سوژه‌های خاص یا بازیگران مشهورشان مورد توجه قرار می‌گیرند. در سری تاپ‌چارت‌های سینمایی هزارویک بوم، قصد داریم به باکس آفیس هر ماه سری زده و محبوب‌ترین فیلم‌ها را به شما معرفی کنیم

‏‏مرکز طراحی Nordrhein Westfalen که مسئول برگزاری مسابقات رددات است هر سال تیم برتر طراحی را که محصولی عالی و منحصر به فرد تولید کرده‌اند، انتخاب و اعلام می‌کند. امسال، تیم طراحی کنیون (Canyon)، تولیدکننده آلمانی دوچرخه‌های مسابقه و کوهستان، موفق شد این عنوان را به دست آورد.

یکی از روش‌های نوآوری، ترکیب دو یا چند وسیله متفاوت و خلق محصولی جدید با ویژگی‌های خاص است. یکی از شرایط اصلی موفقیت چنین نوآوری‌هایی، طراحی مناسب و ترکیب‌بندی زیبا است. محصول جدیدِ برندِ پرین پاریس (perrin paris) مثال خوبی برای این نوع نوآوری است. در ادامه مثال خوبی از نوآوری در طراحی با تلفیق دو محصول متفاوت را مشاهده می‌کنید.

پراکندگی گروه‌های عشایری، اعم از ساکن و یا متحرک، و وسعت مناطقی که جهت ییلاق و قشلاق و مراوده تجاری و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، شناسایی فرش‌های ایلات و عشایر را با مشکل مواجه می‌کتد. اختلاط و آمیزش فرهنگی ایلات و طوایف و تاثیرپذیری آنان از یکدیگر در همه ابعاد، از جمله در فرشبافی نیز، به نحوی محسوس پدیدار است. آنچه در ادامه می‌خوانید مختصری درباره قالی افشار از مجموعه قالی‌های عشایری استان فارس است.

نمی‌شود از نقاشی مدرن و امپرسیونیسم نوشت و از پل سزان یاد نکرد. در آثار به جا مانده از او استواری و نوآوری موج می‌زند، چه در ترکیب‌بندی و چه در رنگ‌آمیزی. نقش این نوآوری‌ها در آثار پیکاسو و ماتیس به خوبی دیده می‌شود و هر دوی آنها به الهام و تاثیر گرفتن از او […

پیش از این درباره مفاهیم اولیه فیلمنامه‌نویسی برایتان نوشته‌ایم. به طور کلی،  پروتاگونیست (قهرمان) شخصیت اصلی فیلم است و آنتاگونیست ، کاراکتر مقابل او. اما در روایت داستان، هیچ چیز انقدر ساده نیست. آنتاگونیست همیشه یک کاراکتر نیست، بلکه بسیاری از مواقع نیرویی است که شخصیت اصلی داستان را از رسیدن به اهدافش بازمی‌دارد؛ همانطور که در زندگی عادی، دشمنان ما معمولا افراد خاصی نیستند.

آکیرا کوروساوا (Akira Kurosawa) با ده‌ها فیلم تاثیرگذار و جوایز مختلف، جزو برترین فیلمساز‌های زمان خود محسوب می‌شود. فیلم‌های او، از جمله هفت سامورایی (Seven Samurai) و بالا و پایین (High and Low)، همواره در جهت آشنایی با تکنیک‌های خلاقانه او و داستان‌های جذاب و گیرایشان مورد مطالعه قرار می‌گیرند. پس از نوشتن حدود ۷۵ فیلمنامه […]

اغلب طراحان هنگام شروع پروژه وسوسه می‌شوند که سریع به سراغ اسکچ زدن و طراحی ظاهر محصول بروند. این کار مثل انتخاب مبلمان بدون اطلاع از اندازه اتاق است. برای طراحی یک محصول ابتدا باید پایه‌ و اساس آن را آماده کرد. اینجاست که تفکر سیستمی به کار گرفته می‌شود تا ابتدا تصویر بزرگِ پروژه را ببینیم و سپس درک درستی از کنش‌ها و واکنش‌ها به دست آوریم.

‏‏عکاسی عروسی ترکیبی منحصر به فرد از انواع عکاسی است. عکاسی پرتره و فشن، عکاسی معماری، عکاسی محصول، عکاسی ماکرو، عکاسی خانوادگی و کودکان، و گاهی حتی عکاسی در سفر؛ همگی در مجموعه‌ای به نام عکاسی عروسی قرار می‌گیرند. برای آنکه بتوانید یک محصول کامل از عکاسی عروسی ارائه دهید لازم است لنزهایی برای این […]

بیشتر ببینید